Conecteaza-te cu noi

Actual

Amenzi de peste 112.000 de lei, aplicate noaptea trecută de polițiștii constănțeni

Published

on

amenzi mangalia

În noaptea de 15 spre 16 martie a.c., polițiștii Poliției municipiului Constanța, împreună cu polițiști ai Serviciului Ordine și Siguranță Publică, Serviciului de Investigare a Criminalității Economico-Financiare și Serviciului de Imigrări, au desfășurat o acțiune pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică, creșterea gradului de disciplină rutieră și prevenirea accidentelor de circulație.

În urma neregulilor constatate, au fost aplicate 28 de sancțiuni contravenționale, în valoare totală de peste 112.000 de lei.

Pentru a preveni accidentele rutiere, 28 de șoferi care circulau pe străzile din municipiul Constanța au fost testați cu aparatul etilotest.

De asemenea, a fost reținut, în vederea suspendării, un permis de conducere pentru depășirea limitei legale de viteză.

În cadrul activităților derulate, au fost verificați 19 agenți economici, iar în urma neregulilor constatate, au fost ridicați în vederea confiscării peste 5.600 de lei.

Totodată, polițiști din cadrul Serviciului Municipal de Siguranță Rutieră Constanța au identificat un bărbat, de 36 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe strada Locomotivei din municipiu.

Bărbatul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,76 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Ulterior, acesta a fost condus la o unitate medicală pentru recoltarea de probe biologice, în vederea stabilirii alcoolemiei în sânge.

În cauză, polițiștii continuă cercetările.

Comentarii pe Facebook

Autentifica-te pe Facebook pentru a comenta

Am devenit jurnalist în urmă cu foarte mulţi ani, pe la începutul lui 1992. Era dificil, pentru că lumea era avidă de informaţii, iar adunarea acestora presupunea foarte multă muncă. Redacţia ziarului Telegraf a constituit lansarea mea în presă, iar viaţa mea personală a devenit extrem de simplă: lucram de dimineaţa până în cursul nopţii. După vreo 6 ani, timp în care am început să fac şi televiziune, la TV Neptun, am decis să plec la subredacţia de Constanţa a ziarului Naţional. Acela a fost momentul în care am lucrat în paralel în presa scrisă şi în cea audio, la mai multe posturi de radio, începând cu Europa FM şi terminând cu Mix FM. A venit apoi perioada în care mi-am dorit mai mult şi am continuat să fac şi televiziune, la Antena 1, iar apoi la B1TV. Însă presa scrisă a rămas, mereu, marea mea pasiune. Am ajuns redactor şef adjunct la Observator de Constanţa, unde am rămas mai bine de 10 ani. Apoi am stabilit că ajunge cu genul acesta de muncă în care îţi neglizeji familia, că este cazul să fac altceva. Şi am devenit PR! După 5 ani, mi-am reamintit că doar presa mă satisface din toate punctele de vedere! Motiv pentru care ... iată-mă!

Advertisement





Despre Noi

Știri și investigații din județul Constanța.
Aici găsiți subiectele care contează.

Asociația Puterea Civică

Forma legală: ONG/Asociație
Cod de Identificare Fiscală: 24860568

Adresa: Constanța, Bd. IC Brătianu nr. 48, Bl. G29 (Complex Intim), Et. 1, Biroul 7.

Telefon: 0241.625.564

E-mail: ordinea.ro@gmail.com




Copyright © 2018 Ordinea.RO - Theme by MVP Themes, powered by WordPress. Administrat, Implementat, Optimizat de Takmate Solutions