Medalii pentru tinerii înotători de la CSM Constanța!

Published

on

inot csm

Bazinul Olimpic de la Otopeni a găzduit întrecerile ediției a V-a din cadrul “Cupei Andrei Nicolescu”, o competiție importantă în lumea natației românești. La start s-au aliniat peste 500 de sportivi din România, dar și din străinătate. De la CSM Constanța au concurat, în premieră, 12 cadeți și juniori recent legitimați, iar rezultatele foarte bune, nu au întârziat să apară.

Tamara Lospa a încheiat pe locul 1 în proba de 100m bras și pe locul 2 în cea de 200m mixt, la categoria de vârstă 15 ani.

Și Maria Argeșeanu (locul 2, la 100m bras – 16 ani), Tudor Iordache (locul 2, 50m spate – 15 ani) și Maria Maxim (locul 3, 50m future – 14 ani) au fost pe podium la categoriile lor de vârstă.

În ziua a doua, Tamara Lospa a încheiat pe locul al doilea în proba de 50m bras și tot pe poziția secundă la 100m spate.

Maria Argeșeanu și-a demonstrat superioritatea, câștigând proba de 50m bras, Tudor Iordache a terminat al doilea la 100m spate, iar Maria Maxim a fost a 3-a în proba de 50m liber.

Antrenorii tinerilor înotători de la CSM Constanța sunt Rebai Oussama și Andrei Ene.

Tamara Lospa a fost desemnată cea mai bună sportivă la categoria 15 ani și mai mari, iar Andrei Ene a fost ales antrenorul competiției la categoria fete 15 ani și mai mari.